Az Avalon Nemzetközi Iskolában is teljesíthetik szakmai gyakorlatukat a Miskolci Egyetemen végző leendő tanárok

2021. március 4.

A brit oktatási modellt ismerhetik meg behatóan azok a tanárképzős egyetemisták, akik az első vidéki, a Cambridge International által akkreditált magániskolát, az Avalon International School-t választják szakmai gyakorlatuk helyszínéül.

Az együttműködés keretében a jövőben a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának tanárképzésben részt vevő hallgatói bepillantást nyerhetnek abba a magas színvonalú, angol nyelven folyó oktatásba, mely során az AIS-be járó iskolások a modern kor kihívásainak teljes mértékben megfelelő eszközök segítségével, a Cambridge University Press tankönyvei és e-bookok használatával, kiváló pedagógiai szakemberek által kidolgozott tanmenet alkalmazásával nemzetközi alapokon fekvő tudást sajátíthatnak el.

Az első nemzetközi iskola és az egyetem közötti egyedülálló együttműködésnek köszönhetően a hallgatók nem csak egy a magyar oktatási rendszertől eltérő képzést, oktatási struktúrát tudnak megismerni, de a kooperáció várhatóan az egész régió nemzetközi vérkeringésbe csatlakozását is elő fogja segíteni, és ösztönzően hat majd a cégek betelepülésére, a tőke beáramlására is.

Az eseményen készült fotók:

A videót és a fotókat a Beiskolázási Központ készítette.