Lezárult a Kooperatív képzések és Oktatási innováció a Szakmai Tanárképzésben Kelet-Magyarországon (KOSZT) című projekt

2020. december 31.

A Miskolci Egyetem a Debreceni Egyetem és a Nyíregyházi Egyetem konzorciumi partnerekkel közösen valósította meg az EFOP-3.5.2-17-2017-00001 Kooperatív képzések és Oktatási innováció a Szakmai Tanárképzésben Kelet-Magyarországon című projektet. A projekt összköltsége 400 742 309 Ft, melyből a ME támogatás összege 142 893 170 Ft. A támogatás mértéke 100 %. A projekt 2017. július 1-én indult és 2020. december 31-én zárult le. A megvalósítás a Miskolci Egyetemen 4 kar összefogásával zajlott. A munkában részt vett a Bölcsészettudományi Kar, az Egészségügyi Kar, a Gazdaságtudományi Kar, illetve a Gépészmérnöki és Informatikai Kar.

A projekt általános célja a felsőoktatásban való részvétel és végzettségi szint növelése a Kelet-Magyarországi régióban kooperatív képzések és oktatási innováció megvalósításával a mérnökpedagógia és szaktanár képzések területén.

A projekt során a Miskolci Egyetem 3 szakmatanári szakot akkreditált: közgazdásztanár, mérnöktanár, egészségügyi tanár. A megalakult szakokra már az első évben magas létszámban jelentkeztek hallgatók, így a projekt teljes időtartama alatt, több mint 300 hallgató vett részt a képzésekben.

A projekt záró sajtóközleménye itt olvasható.