Magas rangú állami elismerésben részesültek egyetemünk polgárai

2021. március 16.

Magyarország köztársasági elnöke a nemzeti ünnep, március 15. alkalmából a miniszterelnök előterjesztésére kitüntetéseket adományozott a Miskolci Egyetem hét jelenlegi és egy korábbi oktatójának:

A MAGYAR ÉRDEMREND KÖZÉPKERESZTJE (POLGÁRI TAGOZATA) kitüntetésben részesült:

Dr. Panyi Béla Attila a Legfőbb Ügyész Tanácsadó Testületének tagja, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség nyugalmazott főügyészhelyettese, az Állam- és Jogtudományi Kar címzetes egyetemi docense több mint négy évtizedes, kiemelkedő szakmai eredményekben gazdag jogászi, ügyészi és oktatói pályafutása elismeréseként.

A MAGYAR ÉRDEMREND TISZTIKERESZTJE (POLGÁRI TAGOZATA) kitüntetésben részesült:

Prof. Dr. Balaton Károly közgazdász, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara Vezetéstudományi Intézetének egyetemi tanára, korábbi intézeti tanszékvezetője a Miskolci Egyetem hallgatóinak oktatása, szakmai tudásának fejlesztése, valamint hivatástudatának erősítése érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként,

Prof. Dr. Kundrák János József gépészmérnök, a műszaki tudomány doktora, a Miskolci Egyetem professor emeritusa a gépgyártás-technológia területén elért, világviszonylatban is elismert kutatási eredményei, több évtizedes oktatómunkája, valamint a Miskolci Egyetem nemzetközi kapcsolatainak fejlesztésében vállalt kiemelkedő szerepe elismeréseként,

Vadászné Prof. Dr. Bognár Gabriella gépészmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karának tudományos és nemzetközi dékánhelyettese, a Gép- és Terméktervezési Intézet igazgatója, egyetemi tanára az aktuális ipari-gazdasági feladatok megoldásához kapcsolódó kutatásfejlesztési és innovációs tevékenysége, valamint mérnökök generációinak oktatása területén végzett színvonalas munkája elismeréseként.

A MAGYAR ÉRDEMREND LOVAGKERESZTJE (POLGÁRI TAGOZATA) kitüntetésben részesült:

Dr. Csete Jenő okleveles gázmérnök, a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kar Kőolaj és Földgáz Intézete Gázmérnöki Intézeti Tanszékének nyugalmazott tanszékvezető egyetemi docense, a Magyar Mérnöki Kamara Gázipari Tagozatának alapító elnöke a hazai gázipar területén végzett kiemelkedő kutatói, oktatói és szakértői munkája, valamint több évtizedes kamarai tevékenysége elismeréseként,

Prof. Dr. Görgényi Ilona jogász, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara Bűnügyi Tudományok Intézetének egyetemi tanára, korábbi intézetigazgatója és tanszékvezetője, a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara Büntetőjogi és Kriminológiai Tanszékének tanára részére a büntetőjog, a viktimológia, illetve a resztoratív igazságszolgáltatás területén folytatott több évtizedes, kiemelkedő kutatói, oktatói és tudományszervezői munkája, valamint eredményes egyetemi vezetői és tudományos közéleti tevékenysége elismeréseként.

KOSSUTH-DÍJ kitüntetésben részesült:

Gulyás Gyula Balázs Béla-díjas filmrendező, érdemes művész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, 1993 és 2006 között a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kara Kulturális és Vizuális Antropológia Tanszékének egyetemi docense Magyarország számára kivételesen értékes, fél évszázados művészi pályafutása során megalkotott, fontos társadalmi kérdéseket feszegető, a nézőket önismeretre, bátor szembenézésre és megalkuvás nélküli számvetésre tanító, új vizuális megoldásokat alkalmazó, egyéni hangvételű dokumentum- és játékfilmjei elismeréseként.

MAGYAR GAZDASÁGÉRT DÍJ kitüntetésben részesült:

Prof. Dr. Kovács Levente egyetemi tanár, a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara Pénzügy és Számvitel Intézetének intézeti tanszékvezetője kiemelkedően eredményes szakmai tevékenysége elismeréséül.

Gratulálunk a kitüntetetteknek!