Idén 11 százalékkal többen jelentkeztek a Miskolci Egyetem képzéseire

2021. március 23.

Idén összesen 4774-en gondolták úgy, hogy a Miskolci Egyetemen kezdik meg tanulmányaikat, közülük 2624-en jelölték meg az intézményt első helyen. A jogi kar érte el a legjobb eredményt, ahol mintegy 30 százalékkal nőtt a jelentkezők száma, első helyre is 20 százalékkal többen írták be a felsőoktatási intézményt.

A bölcsészkar és a zeneművészeti intézet hozta az országos átlagot, ahogy a műszaki karok többsége is. A korábbi években kiemelkedően jól teljesítő Földtudományi és az Egészségügyi Kar esetében volt idén egy kisebb visszaesés. A Gazdaságtudományi Kar esetében is jól látható mértékű a növekedés, a gazdálkodási és menedzsment szak pedig átlag fölötti eredményt ért el. Az Anyagtudományi Kar is hozta a tavalyi számokat, az anyagmérnöki szak viszont idén népszerűbb lett, oda a tavalyihoz képest idén kétszer annyian jelentkeztek első helyen.

A jelentkezéseket értékelő sajtóközlemény ITT olvasható.