Lezárult a "Fenntartható Nyersanyag-gazdálkodási Tematikus Hálózat – RING 2017” projekt

2021. március 31.

A Miskolci Egyetem vezetésével, illetve a Pécsi Tudományegyetemmel, a Soproni Egyetemmel és a Szegedi Tudományegyetemmel, mint együttműködő partnerekkel megvalósított projekt a nyersanyag-gazdálkodás speciális területeit érintette, elsősorban másodnyersanyagok (hulladékok és maradékanyagok) hasznosítására, valamint környezetipari és energetikai alkalmazások fejlesztésére szerveződött.

A 2017. július 1-jével indult projektben résztvevő és a négy egyetem között számos szakmai együttműködést kiépítő kutatók a projekt eredményeként több mint 500 szakmai-tudományos publikációt jelentettek meg, amelyeket International Project Week rendezvényeken ismertettek a nem csak szakemberekből álló közönséggel.

A projektről bővebben ITT lehet olvasni.