NEM LESZ HOSSZABB A TANÉV A MISKOLCI EGYETEMEN

2021. április 30.

A 2021. április 28-i Magyar Közlönyben megjelent, a tanév meghosszabbítására lehetőséget adó kormányrendelet kapcsán tanácskoztak a Karok dékánjai, a Bartók Béla Zeneművészeti Intézet igazgatója a Hallgatói Önkormányzat, illetve a Doktoranduszi Hallgatói Önkormányzat képviselői, akik arra a közös döntésre jutottak, hogy a Miskolci Egyetemen nem indokolt a 2020/2021-es tanév meghosszabbítása. A kérdés tekintetében a felek azonos véleményt képviseltek.

Emellett a koronavírus elleni védekezés kapcsán kirendelt egészségtudományi hallgatók, illetve önkéntes hallgatók számára továbbra is biztosítja az egyetem a korábbi kedvezményeket, amelyről az intézmény vezetése hamarosan rektori utasítás keretében fog rendelkezni.