Nemzetközi siker a miskolci geofizikus hallgatóktól

2021. május 7.

A Műszaki Földtudományi Kar csapata harmadik helyezést ért el a „European Association of Geoscientists and Engineers” (EAGE) által szervezett online földtudományi kvízen (EAGE Student Chapters’ Geo-Quiz 2021).

A legjobb három közé a malajziai „Universiti Teknologi PETRONAS” (1. hely) és a brazíliai Federal University of Bahia (2. hely) társaságában jutott a miskolci csapat. Legjobb európaiként többek között a Berlini Szabadegyetem és a párizsi IFP (French Institute of Petroleum) intézményét utasítottuk magunk mögé.

Az évente megrendezésre kerülő versenyen a csapatoknak a földtudományokhoz, elsősorban a geofizikához kapcsolódó gondolkodtató, helyenként számításokat igénylő kérdésekre kell választ adniuk, természetesen időre.