Utolsó simítások az új SZMR-en

2021. május 25.

A héten – hogy elfogadja azt – az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma elé kerül a Miskolci Egyetem új Szervezeti és Működési Szabályzatának I. kötete, a Szervezeti és Működési Rend (SZMR). Az intézmény Szenátusa 2021. május 20-án végső véleményezés céljából tárgyalta a benne foglaltakat.

A közelmúltban a Szenátus, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének Miskolci Egyetemi Szervezete, a Miskolci Egyetem Hallgatói Önkormányzata és a Miskolci Egyetem Doktorandusz Önkormányzata is véleményezte a dokumentumot. Ezen visszajelzések alapján készült el a véglegesnek szánt változat, amelyet a Szenátus most újból véleményezett. Ezt követően – a lehető legtöbb érintett álláspontját figyelembe véve – már arról dönt az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma, hogy elfogadják-e a Miskolci Egyetem új SZMR-ét.