Egyetemünkön is enyhülnek egyes járványügyi intézkedések

2021. május 31.

A 14/2021. sz., múlt csütörtökön hatályba lépett Rektori utasítás értelmében megmaradt ugyan a maszkviselési kötelezettség, de az már nem az egyetem teljes területére érvényes, hanem az egyetem zárt tereire korlátozódik. Ez alól is kivételt képeznek a munkavégzés helyéül szolgáló helyiségekben azok a személyek, akik védettségi igazolvánnyal rendelkeznek.

Feloldották a teljes rendezvénytilalmat, az új szabályozás értelmében az egyetemen maximum ötven fő részvételével tartható rendezvény.

Fennmaradt ugyanakkor az egyetem este 00:00 (éjfél) és reggel 05:00 (öt) óra közötti látogatási tilalma. Viszont itt is van kivétel: a munkaköri leírásban rögzített többműszakos, ügyeleti tevékenységet ellátó munkavállalók, valamint a kötetlen munkarendben foglalkoztatottak.

Fontos: A 13/2021. sz. Rektori utasítás jelen módosítással nem érintett rendelkezései továbbra is hatályban maradnak!

A vonatkozó rektori utasítás ITT olvasható.