Akár diákunk is lehet a kémiában tehetséges orosházi Varga Szilárd

2021. augusztus 10.

Sokan vagyunk, akik évtizedekkel ezelőtt, 18 évesen nehezen döntöttünk arról, merre tanuljunk tovább. Ez ma sincs másképpen, sőt nehezebb a mai fiatalok helyzete. Nagyobb a kínálat, több a lehetőség. Ez részben előny, ugyanakkor nem könnyíti a választást. Az Orosházán tanuló, éppen a 11. évfolyamát megkezdő Varga Szilárd azonban tudatosan készül. Már most keresi leendő egyetemét. Az Anyagtudományi kar vendége volt, tanárával együtt.

Szilárd egymás után kétszer lett harmadik helyezett kémiából az Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaversenyen, az OKTV tanulmányi versenyen kémia tantárgyból országos 11. helyezést ért el. Ez nem akármilyen teljesítmény. Francziszti László, az Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium és Kollégium biológia-kémia szakos tanára elmondta: egyik kollégája szerint nagyon szerencsés, hiszen a korábbi évek tapasztalata szerint 40 évente találkoznak ilyen tehetséges tanulóval. Ő abban igyekszik diákjának segíteni, hogy megmutatja a lehetőségeket. A Miskolci Egyetem jó választás lehet. Szilárdot és oktatóját egyetemünk rektora, Prof. Dr. Horváth Zita is fogadta egy rövid beszélgetésre. Szilárd természetesen még nem döntött a jövőjéről, de az itt eltöltött két nap talán közelebb hozza majd hozzánk. Addig is kívánjunk neki „Jó szerencsét!”.