Új ösztöndíj lehetőség Bajorországban mesterképzésben érdekelteknek

2021. augusztus 17.

Igaz ugyan, hogy csak a 2022/23-as tanévre szól a lehetőség, ám idén december 1-ig lehet jelentkezni. Ha sikeres a pályázat, az akár 861 euró havi apanázs jár.

Az ösztöndíjat a Bajor Szövetségi Állam hirdette meg. A főszabály szerint egyéves pályázatot elsősorban Közép-, Kelet- és Délkelet-Európa diákjai számára ajánlják fel. A lehetőségre Bulgáriából, Csehországból, Horvátországból, Lengyelországból, Magyarországról, Oroszországból, Romániából, Szerbiából, Szlovákiából és Ukrajnából pályázhatnak az érdeklődők.

Az ösztöndíjak célja részben a posztgraduális tanulmányok, a mesterképzések, részben pedig a bajor felsőoktatási intézmények PhD képzéseinek finanszírozása. Az éves ösztöndíjak kétszer, legfeljebb 3 évre meghosszabbíthatók; az ösztöndíj összege havonta 861 euró.

Az első alkalommal történő jelentkezés határideje 2021. december 1. Fontos és külön fel is hívják rá a figyelmet, hogy eddig az időpontig be is kell érkeznie a jelentkezésnek.

További részletes információk a BAYHOST weboldalán találhatók.