Idén is magas rangú állami kitüntetésben részesültek egyetemünk polgárai

2021. augusztus 24.

Az államalapítás ünnepe, augusztus 20-a alkalmából a Miskolci Egyetem 6 polgárának is magas rangú állami kitüntetéssel ismerték el a munkáját.

A Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetést vehette át Prof. Dr. Kabdebó Lóránt József Attila-díjas irodalomtörténész, a Miskolci Egyetem professor emeritusa a XX. századi magyar irodalom, különösen Szabó Lőrinc életművének kutatása és oktatása terén folytatott jelentős munkája, nagy hatású tudományos életműve elismeréseként.

A Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetésben részesült Prof. Dr. Juhász Imre, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara Matematikai Intézetének egyetemi tanára, az Ábrázoló Geometriai Intézeti Tanszék intézeti tanszékvezetője a számítógéppel segített geometriai tervezésnek és a számítógépes grafikának mint tudományterületnek a műszaki felsőoktatásba való bevezetése érdekében végzett munkája elismeréseként, valamint Prof. Dr. Takács Gábor olajmérnök, a  Magyar Tudományos Akadémia doktora, a  Miskolci Egyetem professor emeritusa több mint négy évtizedes kutatói-oktatói pályafutása során a  fluidumbányászat területén elért, nemzetközileg is elismert eredményei, valamint a  Miskolci Egyetem angol nyelvű olajmérnök-mesterképzésének kialakításában betöltött szerepe elismeréseként.

A Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapta meg Dr. Bánhidi Olivér okleveles vegyész, a Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Kara Kémiai Intézetének nyugalmazott címzetes egyetemi tanára az analitikai kémia területén elért tudományos eredményei, valamint a Miskolci Egyetemen folytatott több évtizedes oktatói tevékenysége elismeréseként, Makkai László görögkatolikus áldozópap, a  Görögkatolikus Felsőoktatási és Kulturális Diákotthon és Roma Szakkollégium igazgatója, a Miskolci Egyetem egyetemi lelkésze, a Miskolci Egyházmegye volt cigánypasztorációs helynöke a roma fiatalok felzárkóztatását segítő nevelői és pasztorációs tevékenysége, valamint lelki gondozói szolgálata elismeréseként, valamint Prof. Dr. Mertinger Valéria kohómérnök, anyagtudományi mérnök-fizikus, a  Magyar Tudományos Akadémia doktora, a  Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Kara Fémtani, Képlékenyalakítási és Nanotechnológiai Intézetének intézetigazgatója, egyetemi tanár a fémtan területén folytatott három évtizedes, kimagasló kutatói-oktatói munkája, valamint a  mikroszerkezetvizsgálat nemzetközileg is elismert szakértőjeként végzett iskolateremtő munkája elismeréseként.

Gratulálunk a kitüntetetteknek!