Akademisták Selmecen 2014

2014. október 21.

2014. október 17-én került megrendezésre Selmecbányán az „Akademisták Selmecen 2014” ünnepi rendezvény. A város szervezésében hagyományos módon minden évben megemlékezünk arról, hogy Mária Terézia 1762-ben szentesítette azt a rendeletet, amelynek értelmében az 1735-ben alapított bányászati felsőfokú intézet akadémiai rangra emelkedett. A 252 évvel ezelőtti történelmi pillanatra Selmecbányán fáklyás felvonulással, ünnepi beszédekkel és koszorúzással emlékeztünk vidám hangulatban az idén is.

A Miskolci Egyetem delegációját az idei évben Prof. Dr. Torma András rektor úr vezette. A Műszaki Földtudományi Kar és a Műszaki Anyagtudományi Kar oktatói mellett tradicionális módon a hallgatók is képviseltették magukat az ünnepségen. A Miskolci Egyetem hallgatói néhány évvel ezelőtt csillét toltak Miskolcról Selmecbányára – Banska Stiavnyicára –, hasonlóképen tettek a soproni diákok, akik egy farönköt toltak az ősi akadémiára. Ezzel fejezték ki tiszteletüket és elkötelezettségüket az Alma Mater iránt. Az ősi Akadémia épületének előterében, az említett nevezetes csille szomszédságában hangzottak el az ünnepi felszólalások a szokásoknak megfelelően. A rendezvényen részt vettek azon intézmények képviselői is, amelyek a selmecbányai hagyományok szellemi örökösének vallják magukat. Az idei évben a Miskolci Egyetem részéről Dr. Bőhm József professzor urat, a Műszaki Földtudományi Kar korábbi dékánját, Selmecbánya város díszpolgárát kérték fel ünnepi beszéd tartására.

A rendezvényen készült fotók: