Welcome Day – jó hangulat, játék, zene, labortúra

2021. szeptember 30.

Angol és más nyelvektől volt hangos a színes nemzeti zászlókkal feldíszített üveg előcsarnok, ahol nemzetközi hallgatóink ismerkedtek egymással és az egyetemmel szeptember 28-án. Sándor Krisztina nemzetközi igazgató és kollégái színes programot szerveztek számukra.

Ez volt az első ilyen elnevezésű rendezvény, amit az igazgatóság tervei szerint mostantól minden évben megrendeznek. A COVID online térbe zárta a korábbi orientációs eseményt, de mint a képgalériából is kiderül majd, személyesen minden vidámabb.

Az eseményen a karok képviselői köszöntötték a külföldi hallgatókat, akik zenés produkcióikkal szórakoztatták a megjelenteket és játékos feladatokban mérhették össze tudásukat például a magyar kultúráról is.

A kvízverseny győztese – nem meglepő módon - Isaac Tsiwah lett, aki rendszeres zenei fellépője az egyetemi rendezvényeknek.

A diákok az esemény végén megtekinthették a Műszaki Földtudományi Kar, valamint a Gépészmérnöki és Informatikai Kar laboratóriumait.

Welcome international students!

A rendezvényen készült fotók:

A fotókat a Kommunikációs és Beiskolázási Igazgatóság készítette.