Átadták az Universitas Miskolcinenis Alapítvány ösztöndíjait

2021. október 8.

Ünnepélyes keretek között kapta meg az a 65 hallgató a havi 50 ezer forinttal járó ösztöndíjat, amelyet a Miskolci Egyetemet fenntartó alapítvány hozott létre. A juttatás elsősorban azoknak jár, akik szociális helyzetüknél fogva nagyobb segítségre szorulnak. De nem csak ez volt a bírálatok szempontja.

Az ünnepségen Prof. Dr. Horváth Zita és az alapítvány kuratóriumának tagja, Veres Pál polgármester is arról beszélt, hogy rendkívül fontos lépés ez az ösztöndíj, hiszen a fő célja, senki ne maradhasson le a felsőfokú tanulmányokról csak azért, mert nehezebb családi, szociális helyzetben van.

Ez különösen fontos egy olyan régióban, ahol eleve több a rászorult – hangsúlyozták.

A pályázat fontos eleme volt a tanulmányi és/vagy tudományos szakmai eredmény elérése is. Ez a szempont a jövőben is fontos mérce lesz – mondták a felszólalók.

Ez volt az első ilyen pályázati lehetőség, amit az alapítvány természetesen folytatni szeretne.