Új lehetőség – nemzetközi felsőoktatási tanári díj

2021. november 23.

A PROFFORMANCE konzorcium Nemzetközi Felsőoktatási Tanári Díjat hirdet Ausztriában, Horvátországban, Csehországban, Grúziában, Szerbiában és Magyarországon is.

A díj célja a kiváló és diákbarát oktatási technikák elismerése, megismertetése, népszerűsítése, valamint az Európai Felsőoktatási Térség felsőoktatási intézményei közötti együttműködés ösztönzése.

A díjra államilag elismert felsőoktatási intézményeinek oktatói pályázhatnak.

Kategóriák:

- Diákközpontú kurzustervezés

- Innovatív tanítás és tanulás

- A tanulók tanulási értékelése

- Hatás és küldetés a társadalommal és a társadalom számára

Az értékelésnél előnyt jelent, ha digitális megoldásról van szó, könnyű nemzetközi szinten is használni, fenntarthatóság és sokszínűség jellemzi.

A pályázatokat a jelentkező felettesének (tanszékvezető/dékán/rektor/stb.) jóváhagyásával kell benyújtani legkésőbb 2021. december 15-ig, közvetlenül a PROFFORMANCE honlapján található pályázati felületen.

A pályaműveket a terület független szakértőiből álló nemzetközi zsűri értékeli.

A díjazottak megoldásait különféle kiadványokban, hírlevelekben, weboldalakon, köztük a profformance.eu-n népszerűsítik, és elérhetők lesznek a profformance.eu weboldalon található „PROFFORMANCE legjobb gyakorlatok a tanítás kiválóságáról” szóló adatbázisban is.