KÖSZI – köszönjük!

2021. december 22.

Egy újabb sikeres félévet zárt a Miskolci Egyetemen a „Tanítsunk Magyarországért!” ösztöndíj program, amelynek keretében egyetemista mentorok borsodi kistelepülések általános iskolásait támogatják tanulásban, szabadidőeltöltésben, pályaorientációban.

2019-től folyamatosan bővült a szervezet mentor hallgatóinak és az általuk bevont diákok száma. Jelenleg 15 borsodi iskolában vannak jelen, ahol 101 miskolci egyetemista összesen 451 diákot mentorál, 7 szupervízor oktató folyamatos támogatásával. Mindeközben 3 oktató részvételével folyamatosan zajlik az újabb és újabb mentorok felkészítése erre az élményekkel és kihívásokkal teli feladatra.

Minden miskolci egyetemistát (kartól függetlenül) nagy szeretettel várnak a „Tanítsunk Magyarországért!” programba, amely amellett, hogy kiváló ösztöndíjlehetőséget kínál, egy jó hangulatú, összetartó közösséget is teremt!