Kínai újév, új kurzusokkal

2022. január 31.

Idén február elsején köszönt be a kínai újesztendő! 2022 a tigris éve. E nemes állat az erő, a fenségesség, a stabilitás szimbóluma Kínában és Ázsiában, amely megvéd a gonosztól és a rossztól!

A Konfuciusz Intézetben az ünnepi időszak alatt és a teljes második févében új nyelvi kurzusok és kulturális programok, események várják az érdeklődőket!

Az elmúlt napokban az Intézet kínai és magyar anyanyelvű tanári kara új kollégákkal egészült ki. A tanársegéd hölgyek (Fang Qingxiang, Li Tongxin, Lyu Li) Peking neves pedagógiai és bölcsészettudományi egyeteméről (Beijing Language and Culture University) jöttek, hogy segítsék a nyelv és kultúra oktatását!

A kibővült kollektívának köszönhetően gazdag oktatási kínálat érhető el az intézetben: kínai nyelvórák, kulturális kurzusok, kínai kalligráfia, nyelvvizsga-felkészítő.

Köszönhetően az Intézet társalapító partnereinek: a Pekingi Vegyipari Egyetemnek és a BorsodChem-Wanhua cégcsoportnak új támogatások és ösztöndíjak is elérhetők!

Várjuk az érdeklődők jelentkezését, további információk: https://konfuciusz.uni-miskolc.hu/home!

Boldog, egészséges új esztendőt kívánunk!