Döntöttek a Magyar Jogász Egylet Ösztöndíjprogramjáról a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán

2022. február 23.

A Magyar Jogász Egylet (MJE) és a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar közötti együttműködési megállapodás alapján a 2021/22-es tanévben először hirdették meg a Magyar Jogász Egylet Ösztöndíjprogramját, amelynek keretén belül graduális joghallgatók, valamint jogász szakon végzett, ösztöndíjas doktoranduszhallgatók pályázhattak kiemelkedő tudományos, illetve tudományszervező tevékenységük támogatására.

Pályázni az alábbi három kategóriában lehetett.

1. Tanulmány írásának támogatása
  2. Angol nyelvű jogi blog írása
  3. Szakmai fórum szervezése és moderálása

A támogatási keretösszeg 500.000 Ft volt, amelyből elnyerhető ösztöndíj összege 50.000 Ft/pályázat volt.

A 2022. február 21. napján megrendezésre kerülő ünnepélyes díjátadón Prof. Dr. Csák Csilla dékán asszonytól vehette át a 10 sikeresen pályázó joghallgató díszoklevelét.

/Fotó: Dr. Marinkás György/

I. Tanulmány írásának támogatására nyert:

Fazekas Fanni

Nagy Márton

Erdélyi Dóra

Szikszai Dóra

Balogh Alexandra

II. „Blogírópályázat” – „Blawg” győztesei:

Bacskai Csongor

Cserba Lajos Levente

Szilágyi Viktor Csaba

III. Szakmai fórum szervezése és moderálása kategóriában nyert:

Nagy Márton

Fazekas Fanni

Gratulálunk valamennyi hallgatónak az elnyert ösztöndíjhoz!