Ha segíteni szeretnél a háború sújtotta ukrán menekülteknek, így tedd!

2022. március 4.

Február 24-én hajnalban arra ébredtünk, a szomszédunkat Ukrajnát megtámadta Oroszország. Nem tudjuk meddig tart, fogalmunk sincs mi fog történni. Egy dolgot tehetünk: segítünk a rászorulóknak. De hogyan?

Azt jó látni, mennyien mozdultak meg az elmúlt napokban és vittek, visznek adományokat a magyar-ukrán határra. Ki így, ki úgy segít.

A Miskolci Egyetem és fenntartója, a Universitas Miskolcinensis Alapítvány szorosan együttműködik a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal, ezért közösen indítunk adománygyűjtő akciót.

Három dologra van most legnagyobb szüksége a rászorulóknak.

Tartós élelmiszer: cukor, liszt, kávé, konzervek, előre csomagolt pékáruk és minden, aminek a szavatossági ideje legalább egy hónap.

Higiéniai termékek: szappan, tusfürdő, fogkefe, fogkrém, intim betét, borotva és minden, amire szüksége van valakinek a tisztálkodásra

Pénz: itt legalább kétféle lehetőség van.

Utalással:

OTP Bank számlaszám: 11784009-20200745 (forint utalás)

11763842-00168889 (euro utalás)

11763842-00106010 (dollár utalás)

A közleménybe írja bele mindenki: Miskolci Egyetem.

Adományvonal: aki beüti a 1350-es számot, 250 Forinttal támogatja a Magyar Máltai Szeretetszolgálat programját.

Sokan kérdezték, az egyetem segít-e más módon is. A válasz: igen. Az intézmény vezetése már gondoskodott kollégiumi férőhelyekről, ám ennek elosztása központilag, az Innovációs és Technológiai Minisztérium koordinálása mellett zajlik.

Ezen túl ösztöndíj ügyekben pedig a Tempus Közalapítvány intézkedik ugyancsak központilag.

Hol adhatom le az adományomat?

Négy helyszínen:

Az adományokat folyamatosan viszik majd el a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársai, ezt csak azért tartjuk fontosnak, hogy senki kedvét ne vegye el, ha éppen üres az adott gyűjtőhely!

Előre is köszönjük a segítséget és a hozzájárulást!