Újabb adomány a Miskolci Egyetemtől

2022. március 7.

Ezúttal nem tartós élelmiszereket vagy higiéniai termékeket adományoztunk, hanem bútorokat.

Az E/1-es kollégium felújítása, amely jelenleg is tart, adott alkalmat arra, hogy olyan eszközökkel segítsünk, amelyek felhasználhatóak az ideiglenes szálláshelyeken, amiket sorra nyitnak az Ukrajnában zajló háború elől menekülőknek.

Eredetileg akár értékesíthette is volna a bútorokat az intézmény, de az elmúlt napok eseményei hatására az a döntés születetett, hogy jótékony célra ajánljuk fel. Két szervezet munkáját is segítettük ezzel az akcióval.

Egyrészt a Babtista Tevékeny Szeretet Missziónak adományoztunk mintegy 100 darab ágyat, ugyanis több intézményükben fogadnak ukrajnai menekülteket.

Érkezett egy másik megkeresés is, amelynek keretében a Felsőzsolcai Nagycsaládosok Egyesületének részére adtunk át, 11db ágyat, 100 db széket, de kapnak majd hűtőszekrényeket, fogasokat, asztalokat és szekrényeket is.