Külföldi ösztöndíj lehetőség ezúttal Szlovákiában

2022. március 17.

A Szlovák Köztársaság Nemzeti Ösztöndíj Programja keretében a mobilitás ösztönzése érdekében a 2022/2023-as tanévre új felhívást tettek közzé tanulmányi, kutatói, művészeti és előadási ösztöndíj megszerzésére.

A Szlovák Köztársaság Nemzeti Ösztöndíjprogramja támogatja a külföldi hallgatók, doktoranduszok, egyetemi oktatók, kutatók és művészek mobilitását, bekapcsolódását a szlovák egyetemeken és a szlovák kutatóintézetekben folyó munkába. Az ösztöndíjra a világ bármelyik ország állampolgára pályázhat.

Alapvető tájékoztatás a programról angol nyelven itt található.

A pályázatok beadási határideje 2022. április 30. 16 óra.

Az ösztöndíjakra a következő oldalakon lehet pályázni online: www.stipendia.sk vagy www.scholarships.sk. Ugyanitt találhatóak a programok részletes leírása is.

A következő határidő 2022. október 31. lesz, akkor majd a 2022/2023 tavaszi félévben megvalósuló ösztöndíjakra lehet pályázni.