Mélyülő örmény-magyar egyetemi kapcsolat

2022. április 1.

A Miskolci Egyetemre látogatott intézményünk egyik fontos Erasmus+ partneregyetemének, az Armenian State University of Economics rektor asszonya, Prof. Diana R. Galoyan.

Az egyetem vezetőjével Sándor Krisztina, Nemzetközi Igazgató és Dr. Nagy Szabolcs, a Gazdaságtudományi Kar dékánhelyettese folytatott megbeszélést.

A látogatás egyik célja a több éves Erasmus+ együttműködés bővítése volt új oktatási formák keretében, amelyek jó alapot teremthetnek a Gazdaságtudományi karral egy kettős diplomaprogram kidolgozásának előkészítésére.

A felek arról is egyeztettek, hogy intenzívebbé fogják tenni a hallgatók és oktatók mindkét irányú mobilitását, a hatékonyabb kutatási eredmények - és ezen keresztül - az aktívabb, közös nemzetközi tanulmányok publikálása érdekében.

Az egyeztetés az április 25-29. között tartandó International StaffWeek keretében folytatódik, ahol több örmény közgazdász is egyetemünkre látogat.