Jókedvű nyelvtanulás és gyakorlás

2022. április 4.

Múlt héten már másodszor rendezte meg a Miskolci Egyetem Közösségi Szolgálati Irodája a „Multilingual World Café” nevű eseményt az egyetemi élményközpontban. És igen, nagy élmény lett.

A rendezvénysorozat célja, hogy segítse az idegen nyelvek gyakorlását. A találkozón magyar és külföldi hallgatók, egyetemi dolgozók és középiskolás diákok beszélgettek egymással Miskolcról, a város turisztikai látványosságairól, kulturális és szabadidős programjairól, rendezvényeiről, éttermeiről, szórakozóhelyeiről.

„Nagy öröm, hogy egyre több külföldi hallgató látogatja programunkat” – mondta a KÖSZI Iroda vezetője Dr. Juhász Orchidea. Azt is hozzátette: eddig argentin, ecuadori, fülöp-szigeteki, indiai, iraki, jordániai, szíriai és vietnámi fiatalokkal is ismerkedhettünk és beszélgethettünk.

Külön megköszönte Miskolc Város Polgármesteri Hivatalának a rendezvényekre felajánlott ajándéktárgyakat, térképeket, angol nyelvű prospektusokat is.

Kövesd híreinket a Facebookon és az Instagramon!

A következő Multilingual World Café-ra meglepetéssel készülnek. Erről is beszámolunk majd az egyetemi honlapon.