Nemzetközi workshop volt az Állam- és Jogtudományi Karon

2022. április 15.

A Miskolci Egyetem és a Zágrábi Egyetem szervezésében tartották a héten „Az Európai Uniós pénzügyi érdekeit sértő bűncselekményekkel kapcsolatos nyomozások” című nemzetközi online szemináriumot.

 

A rendezvényt az Európai Bizottság 2. Jogi képzés és tanulmányok program keretében a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara által koordinált „Az Európai Unió pénzügyi érdekeit sértő bűncselekmények (a csalás, a korrupció, a pénzmosás és az Unió pénzügyi érdekeit sértő egyéb jogellenes tevékenységek) külső, belső és bűnügyi nyomozásának egyes kérdései, különös tekintettel az OLAF, EPPO, Eurojust és az Europol tevékenységére” című projekt keretében rendezték meg.

Ebben a munkában az Európai Unió pénzügyi érdekeinek büntetőjogi védelmével foglalkozó hazai és nemzetközi szaktekintélyek működnek közre nyolc Európai Uniós tagországból (Németország, Ausztria, Lengyelország, Görögország, Olaszország, Horváthország, Románia, Magyarország).

 

 

A HERCULE III projektben a Miskolci Egyetem kooperációs partnere az Országos Bírósági Hivatal, a Legfőbb Ügyészség, az Nemzeti Adó- és Vámhivatal Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Adó- és Vámigazgatósága, a NAV Pénzmosás és Terrorizmusfinanszírozás Elleni Iroda, valamint a LeitnerLeitner Tax Audit Advisory Partner (Budapest).

A workshop célja az Európai Unió pénzügyi érdekeinek büntetőjogi védelmével, elsősorban a nyomozással kapcsolatos alapkérdések gyakorlatközpontú megvitatása, a tagállami jó gyakorlatok bemutatásán keresztül.

A workshopon a projekt hazai és külföldi kooperációs partnerei tartottak előadást. A workshop eredményeit Prof. Dr. Wolfgang Brandstetter (Bécsi Közgazdaságtudományi Egyetem) Assoc. Prof. Dr. Zoran Burić (Zágrábi Egyetem) és Prof. Dr. Ákos Farkas (projektvezető, Miskolci Egyetem) foglalta össze.

A konferenciát a vírushelyzetre tekintettel online formában tartották meg, a Google Meet rendszeren keresztül, több mint 40 gyakorlati és elméleti szakember részvételével.