Országos disputa verseny volt a Miskolci Egyetemen

2022. április 19.

Múlt héten (április 13-14 között) tartották a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán a II. Országos Miskolci Jogi Disputa Versenyt. A mieink egyik háromfős csapata egy ezüstéremmel zárta a mostani megmérettetést.

A rendezvényre az ország minden részéről érkezett 30 jogászhallgató mérte össze érvelési és retorikai képességeit, a szervezők által előre meghatározott tételmondattal kapcsolatban.

A versenyzők munkáját három fős szakmai szűri értékelte: a testület elnöke Prof. Dr. Szabó Miklós, a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Karának professzora, tagja Kulcsár Sándor az Informatika a Társadalomért Egyesület szakértője, illetve Domokos Tibor, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Baleset-megelőzési Bizottságának titkára volt.

A kiemelkedő érdeklődés övezte szakmai rendezvény egyaránt szolgálta a joghallgatók és a hazai jogi karok közötti közösségépítést.

A verseny az Igazságügyi Minisztérium "Jogászképzés színvonalának emelését célzó programja" keretében valósult meg. A rendezvényt támogatta a Wolters Kluwer Kft., a Mádl Ferenc Összehasonlító Jogi Intézet, és a Miskolci Egyetem Hallgatói Önkormányzata.

A verseny szervezői dr. Halász Csenge tanársegéd, dr. Ritó Evelin tanársegéd és dr. Szilva-Orosz Flóra tudományos segédmunkatárs voltak.

Íme az eredmények:

​KONTRA kategória

I. helyezett

Bihary Csilla – Gódi Dávid – Sükösd Gergő (Pécsi Tudományegyetem)

II. helyezett

Lovász Lilla Adél – Filip Balázs János – Gál Péter Zoltán (Miskolci Egyetem)

III. helyezett

Barzó Lilla – Kruchió Adrienn – Kurusa Anna (Szegedi Tudományegyetem)

Legjobb KONTRA Különdíj

Kruchió Adrienn (Szegedi Tudományegyetem)

PRO kategória

I. helyezett