Fiatal Kutatók Fóruma a Magyar Tudományos Akadémián

2022. április 28.

Május 4-én várják az érdeklődőket az akadémia dísztermébe Budapesten, ahol ismertetik majd a „Fiatalok az akadémiai pályán” című tavaly ősszel készült felmérés eredményeit.

Legutóbb 2018-ban vizsgálták a fiatal kutatók helyzetét. Akkoriban a többi között az alacsony jövedelmek, az ezzel összefüggő pályaelhagyás és kivándorlás, a kutatási támogatórendszer hiányosságai, az arányaiban kevés családbarát munkahely száma voltak azok a gondok, amit a megkérdezettek felsoroltak.

A dokumentum egy 12 pontból álló javaslatcsomagot is megfogalmazott. Hogy mi változott azóta, arról is szól majd a bemutatás előtt álló tanulmány.

A mostani, 2021 őszén készült felmérés az Fiatal Kutatók Akadémiája, az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat, az MTA Könyvtár és Információs Központ valamint a Budapesti Corvinus Egyetem együttműködésében, a TÁRKI segítségével valósult meg.

Aki szívesen részt venne az eseményen itt tud regisztrálni!