Lányok napja 2022

2022. április 29.

A Miskolci Egyetem évek óta aktív résztvevője az országos eseménysorozatnak, amikor a fiatal hölgyek komoly inspirációkat kaphatnak pályaválasztásukhoz. A műszaki karok tárt karokkal fogadták őket.

Ezen a napon az ország technológiai vállalatai, egyetemei és kutatóintézetei engednek bepillantást a kulisszák mögé és a műszaki szakmák megnyílnak a lányok előtt.

A sorozat eddigi tapasztalatai szerint a résztvevő lányok három nagy terület iránt érdeklődtek nagyjából egyforma arányban: informatika, műszaki szakok és természettudományi képzések.

Az országos rendezvény sikerességét jelzi, hogy a megjelentek mintegy 90 százaléka nyilatkozott úgy, hogy szívesen ajánlaná barátnőjének a programot.

A mostani miskolci állomáson több csoportban járták be egyetemünket. A többi között angol nyelvű robotikai előadáson vehettek részt, „túrázhattak” a tanbányában, megismerkedhettek a precíziós hegesztéssel, megismerkedhettek az anyagtudományokkal és a 3D technológiákkal is.