Vendégünk volt a Magyar Honvédség parancsnoka

2022. május 4.

dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a hadtudományok doktora vett részt kerekasztal beszélgetésen az egyetemen, amelynek a fő témája a januárban kitört orosz-ukrán háború volt.

A miskolci születésű parancsnok rövid bevezetője után a hallgatóság is kérdezhetett a katonai vezetőtől.

A többi között szóba került, hogy milyen geopolitikai, gazdasági hatásai lehetnek a fegyveres konfliktusnak. Természetesen arról is kérdezték, hogy a magyar honvédség hogyan reagál a kialakult helyzetre, milyen lépéseket tettek és tesznek az ország védelme érdekében.

Beszélt arról is, az elmúlt években milyen kihívások érték az állományt és mik voltak a mozgatórugói a COVID járvány miatt bevezetett, a hadsereget is érintő döntéseknek.

A résztvevő diákok nyíltan kérdezhettek bármit, akik éltek is a lehetőséggel, de természetesen volt több olyan téma is, amiket szenzitív jellegüknél fogva most nem részletezett az altábornagy, akinek azúton is köszönjük, hogy eljött és beszélgetett velünk.

Nézzék meg képgalériánkat!