A gyorsaság életet mentett

2022. május 11.

Sportolás közben rosszul lett egy felnőtt teniszjátékos tegnap a Sportközpontban. A játékostársak, akik között orvosok is voltak, azonnal segítettek. Defibrillátorból több is van az egyetemen, az egyik pont a pálya közelében.

Boda Péter a Sportközpont vezetője elmondta: kedd reggel lett rosszul a játékos a pályán. Szerencsére többen is voltak a közelben és azonnal a segítségére siettek, beüzemelték a defibrillátort és szakszerű életmentésbe kezdtek. Mindenki tette a dolgát, így sikerült a férfi állapotát stabilizálni, mire a mentők megérkeztek.

Boda Péter kiemelte: a Miskolci Egyetemen több helyütt van életmentő készülék. Nemrégiben a Spider Mentőcsoport és a MEAFC együttműködésében egy új eszközt telepítettek pont a teniszpálya közelébe. De nemcsak ott, hanem a csarnokban is van egy. A Sportcentrum kollégáit kiképzetük a használatukra, és rendszeres továbbképzéseket tartunk nekik, az ilyen esetek gyors és szakszerű kezelésére.

A Sportközpont vezetője külön kiemelte Vágner Csabát a pálya felügyelőjét, aki professzionálisan kezelte a helyzetet.