Bronzérmes miskolci kosarasok

2022. május 22.

Lejátszotta a Miskolci Egyetem férfi kosárlabda csapata a MEFOB bronzmérkőzést a Debreceni Egyetem csapatával. Nagy küzdelmet hozott a találkozó, amelyen a miskolciak az első félidő végén vették át a vezetést, igaz, csak egy ponttal: 45-44 volt a félidei állás a Miskolcnak. A második játékrész is nagyon kiélezett csatát hozott, egy-két pont előny volt csak a csapatoknál. A mérkőzést végül a Miskolci Egyetem nyerte, 85-77-re, ezzel pedig a miskolciak nyakába került a bronzérem, hiszen ők végeztek az egyetemi bajnokság harmadik helyén.

Fotók a mérkőzésről:

A döntőt a Közgáz SC (Corvinus Egyetem) és a TFSE csapata játssza 16:45-től a Miskolci Egyetem Körcsarnokában.

Az első helyezett kvalifikálja magát az Európai Egyetemi Játékokra, amelyen – mostani eredményétől függetlenül - a Miskolci Egyetem kosárlabda együttese is ott lesz. Az idei Európai Egyetemi Játékokat július 17-30 között a lengyelországi Lodzban rendezik, majd két évre rá, 2024-ben Debrecen és Miskolc ad otthont Európa legnagyobb egyetemi sportrendezvényének.