Külföldi lehetőség hallgatóknak és oktatóknak

2022. május 24.

A CEEPUS (Central European Exchange Programme for University Studies) program ösztöndíj lehetőségeket kínál közép és délkelet-európai partneregyetemeken. Ez minimálisan egy hónapra vonatkozik, de arra is lehetőség van, hogy valaki akár két szemesztert is külföldön töltsön.

Csak arra az egyetemre lehet esélyesként pályázni a hálózaton belül, ahová a Miskolci Egyetem fogadási helyet kapott. A más egyetemre benyújtott pályázat elfogadása bizonytalan. De nem reménytelen, ugyanis a következő tavaszi szemeszterre akár a hálózaton kívülre is lehet jelentkezni.

Az őszi szemeszterre vonatkozó pályázatotokat június 15-ig kell benyújtani.

További információk ezen a linken, vagy a CEEPUS oldalán.

Az ügyintézés kizárólag online formában történik, de ha valakinek olyan kérdése lenne, amire nem talál választ, akkor a tekla.gyopar.kortesi@uni-miskolc.hu címre küldje kérdéseit.

A jövő tavaszi félévre való jelentkezés határideje október 31.