Egyelőre Lodzban, de 2024-ben Miskolcon lesznek az Európai Egyetemi Játékok

2022. június 29.

Sportosan és kitartóan készül a Miskolci Egyetem delegációja a 2022-es Európai Egyetemi Játékokra. Egyúttal a 2024-ben Miskolcon, a Miskolci Egyetemen rendezendő nagyszabású sporteseményre is. A miskolci szervezők a közelmúltban Lodz-ban mérték fel a helyzetet. De megkezdték a felkészülést a Miskolci Egyetem egyéni sportolói és a csapatok is.

Hogy mire készüljenek 2024-ben? – erről győződtek meg a 2022-es eseménynek otthont adó Lodz-ban az Európai Egyetemi Sport Szövetség obszerver programjának keretében a miskolci szervezők. Kása Tamás, a 2024-es Európai Egyetemi Játékok szervező bizottságának tagja és Antal Éva, az esemény miskolci projekt irodájának munkatársa általános áttekintést kapott az idei tervezett programról, a delegációkról és azokról a körülményekről, amelyek érintik a sportolókat a kint tartózkodásuk során. A miskolci szervezőknek a lengyel szervezők területenként bemutatták, hogyan tervezik a szállásolást, étkeztetést, a közlekedést, az akkreditációt, valamint a helyszíneket. A július 14-e és 31-e között megrendezendő lodz-i Európai Egyetemi Játékokra nemcsak a szervezők kezdték meg a felkészülést, hanem a Miskolci Egyetemet képviselő sportolók is. Hamarosan jelentkezünk a részletekkel.

/A MEAFC csapata a közelmúltban megrendezett MEFOB fesztiválon a Miskolci Egyetemen/