A legjobb nyolc között a Miskolci Egyetem férfi kosarasai

2022. július 28.

Kiharcolta a legjobb nyolc közé jutást a Miskolci Egyetem férfi kosárlabda csapata az Európai Egyetemi Játékokon, melynek július 30-ig a  lengyelországi Lodz ad otthont.

Béres Dávid „fiai” – Kozák M., Sándor, Kozák B., Ragályi, Lippai, Orliczki M., Szőke, Szicsák, Galló, Orliczki B., Taskó – első mérkőzésükön kikaptak cseh riválisuktól, de a házigazda lengyelekkel szembeni győzelemmel kiköszörülték a csorbát. A keddi találkozójuknak az volt a tétje, hogy sikerül-e bejutniuk a legjobb nyolc közé, melyre eddig még nem volt példa. A miskolciak végül az utolsó pillanatig kiélezett, gigászi csatában a bécsiek fölé kerekedtek, mellyel sporttörténelmet írtak, és a legjobb nyolc között folytathatják a versenyt.

Eddigi eredmények:

Miskolci Egyetem – Masaryk Egyetem (cseh) 55-67

Lódzi Műszaki Egyetem (lengyel) - Miskolci Egyetem 53-77

Bécsi Egyetem (osztrák) – Miskolci Egyetem 60-61.