A magyar bajnok a miskolci sportszervezés szakot választotta

2022. augusztus 17.

Az elsők között adta be a jelentkezését a Miskolci Egyetemen újonnan meghirdetett sportszervezés alapszakra a hazai kenu sportág többszörös magyar bajnoka, Bodonyi András.

A pótfelvételiben elérhető képzést leginkább azért találta magához közel állónak, mivel azt a Gazdaságtudományi Kar hirdette meg. Élsportolói tapasztalatai alapján úgy látja: a gazdasági téren megszerzett tudást sokoldalúan lehet hasznosítani az egyesületi és a szövetségi munkában, amelynek szinte nincs olyan területe, amelyet ne érintenének a gazdálkodással kapcsolatos kérdések. A sportszervezői pályának azonban számos ága van. Fontos feladatot látnak el a szakemberek az élsportolók nyugodt felkészülésének a megszervezésében az edzőtáboroktól kezdve a versenyprogramok összeállításáig. Sőt, a sportot övező marketingmunka is fontos része a feladatoknak. Mindezt pedig nem csak tervezni kell, hanem meg kell tudni hozzá teremteni a pénzügyi hátteret is, legyen szó állami támogatásokról vagy szponzori együttműködésekről. „Számos kihívást lehet találni, ahol a sportszervezés szakon megszerzett tudást kamatoztatni lehet ahhoz, hogy egy-egy sportágnak növekedjen a tömegbázisa, és egyre többen válasszák azt rekreációs szinten is" – fogalmazott Bodonyi András. Aki elárulta: ezért jelentkezett a Miskolci Egyetem sportszervezés képzésére, mert húsz éves sportolói pályafutása után a sportvezetésben képzeli el a jövőjét.

/Fotó: dvtk.eu/