Karrier a Miskolci Egyetem diplomájával: az okleveles jogász

2022. augusztus 17.

„A Miskolci Egyetem diplomásai 3-4 hónap alatt elhelyezkednek a diplomaszerzést követően” – emelte ki Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, az idei Pont Ott Parti rendezvényen. Ezt támasztja alá jelen sorozatunk, amelyben Miskolci Egyetemen végzett hallgatókat kerestünk meg, hogy kiderítsük, mit ér a Miskolci Egyetem diplomája. (2. rész)

„A Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara hallgatóbarát és gyakorlatorientált. Az itt eltöltött öt évem során lehetőségem volt több jogterületen, számos versenyen kipróbálni magam, amelyeken a színvonalas képzésnek és az oktatók segítőkészségének köszönhetően eredményesen szerepelhettem. A hallgatók számára számtalan lehetőség áll, ilyen például a Törvényszék gyakornoki programja, a Tudományos Diákköri Konferencia vagy a számtalan ösztöndíj-lehetőség. Osztatlan jogász szakon végeztem, jelenleg közjegyzőjelölt vagyok Miskolcon. Kijelenthetem, a Miskolci Egyetem nemcsak az összetartó és színes diákélet, hanem a magas színvonalú oktatás miatt is a legjobb választás." – fogalmaz dr. Sáfrány Laura okleveles jogász, aki jelenleg közjegyzőjelöltként dolgozik Miskolcon.