Egyetemünk vendége volt a marosvásárhelyi Petru Maior Egyetem delegációja

2015. január 12.

Egyetemünk vendége volt a marosvásárhelyi Petru Maior Egyetem delegációja

2015. január 8-án és 9-én campusunk vendége volt a Petru Maior Egyetem (Erdély, Románia) 4 fős delegációja. A marosvásárhelyi vendégeket (Prof. Dr. Călin Enăchescu rektort, Prof. Dr. Cornel Sigmireant, a szenátus elnökét, Prof. Dr. Petruţa Blagat, az egyetemük Felnőttképzési Központjának vezetőjét és Prof. Dr. Szabó Zsuzsannát, a Jogi, Közgazdasági és Közigazgatási Kar dékánhelyettesét) egyetemünk részéről egy Dr. Horváth Zita rektorhelyettes asszony vezette delegáció fogadta. A látogatás és megbeszélések témája egy hosszútávú együttműködésről szóló megállapodás előkészítése és megtervezése volt, amelyet a két egyetem rektora a közeljövőben aláírásával fog szentesíteni. A megállapodás értelmében a két egyetem törekedni fog a szoros oktatási és kutatási együttműködés jövőbeni folytatására, illetve közös EU-s pályázatok benyújtására, azzal a közös céllal, hogy a már meglévő komoly nemzetközi oktatási, kutatási tapasztalatokat tovább fejleszthessék.

A látogatás során készült képek:

A rendezvény fotóit Dr. Szabó Balázs készítette.