Tudományos konferencia nyitja a Szinva Örökség Napokat

2022. augusztus 19.

Első alkalommal rendezik meg a Szinva Örökség Napokat augusztus utolsó hétvégéjén Miskolcon. A koncerteket, kulturális és közösségi programokat egyaránt kínáló rendezvény a város értékeire, természeti kincseire és épített örökségére igyekszik felhívni a figyelmet.

A három napon át tartó eseménysorozatot tudományos konferenciával nyitják meg augusztus 26-án a Miskolci Akadémiai Bizottság székházában, amelyen a Miskolci Egyetem Műszaki és Földtudományi Kara Földrajz-Geoinformatikai Intézetének és Környezetgazdálkodási Intézetének oktatói-kutatói is részt vesznek. Új szemszögből mutatják be többek között, hogyan segítheti a drón- és műhold-technológián alapuló geoinformatika a döntéshozókat, a gazdasági szereplőket és a városban élőket az élhetőbb környezet megteremtésében. A bükki ivóvízforrásokat és a Szinva patakot figyelő monitoring-rendszernek az adatait elemezve pedig igyekeznek válaszokat keresni a helyi árvizek, a klímaváltozás és a vízgazdálkodás egymással összefüggő kérdéseire.

A Szinva Örökség Napok nyitórendezvényének programja itt érthető el.