Zászló, király, új kenyér – különleges motívumok a Zenepalota homlokzatán

2022. augusztus 22.

A nem mindennapi látvány odavonzott kicsiket, nagyokat és volt hallgatókat egyaránt. Akadt, aki kifejezetten erre az ünnepi performanszra érkezett a városba, és voltak olyanok is, akik volt Alma Materüket szerették volna viszontlátni ezen a különleges alkalmon.

Deák Lilla a 2003/2004-es tanévben kezdte meg tanulmányait gitár tanszakon, itt a Zenepalota falai között. „Számomra ez az épület és az, amit Miskolc adhatott – budapestiként – nagyon különleges helyet foglal el a szívemben. Itt ragadtam 17 éve és szeretek itt élni, és ez a fényfestés most nagyon jól esik a szívemnek, köszönöm!” – fogalmazott.

Hegedűs Krisztina és kisfia, Juhász Ádám kifejezetten azért jött Miskolcra péntek este, hogy ezt a fényfestést megnézzék. „Nagyon tetszik az egyetemnek ez a kezdeményezése. Többfelé láttunk már hasonló programot az országban, és örülünk neki, hogy Miskolcon is van ilyen” – mondta Krisztina, majd Ádám hozzátette, számára a legjobban a zászló és a király tetszik.

Pénteken valóban mindenki – ha csak egy kicsit is, de – más színben látta a világot!