Három az egyben zöld témák kartól, szaktól függetlenül

2022. szeptember 1.

Mik azok a zöld kezdeményezések? Melyek a fenntarthatóság gyakorlati kérdései? – ezekre a kérdésekre válaszol a Miskolci Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Soproni Egyetem közös kezdeményezésére a "Hatékony fenntarthatóság" tantárgycsoport. A három egyetem által kidolgozott tantárgyakat minden felsőoktatási szakképzésben résztvevő, BA/BSc, osztott és osztatlan MA/MSc szakos nappalis hallgató felveheti szabadon választható tárgyként. Az egyes kurzusokon együtt tanulnak a szegedi, a miskolci és a soproni egyetem hallgatói függetlenül attól, milyen szakra járnak.

Az elméleti ismeretek a tudásodhoz és a tanulási tempódhoz rugalmasan alkalmazkodó digitális egységekből, úgynevezett tanulásmolekulákból sajátíthatók el. A tárgyak gyakorlati része pedig kooperatív projekteken keresztül lesz teljesíthető. A kooperatív csoportokban a hallgató a téma szakértőjévé válik, és alkotó módon teszl szert ismeretekre, ahol a hangsúly az együttműködésen van.

Az alábbi tantárgyak választhatóak:

Bővebben: https://u-szeged.hu/kooperativ