Acélipari karrier SteelTech ösztöndíjjal

2022. szeptember 6.

Az Ózdi Acélmű támogatásával kiírt ösztöndíjra a kiemelkedő tanulmányi, illetve tudományos, szakmai eredményt elért hallgatók pályázhatnak elsődlegesen a Miskolci Egyetem műszaki és a gazdaságtudományi karairól. A jelentkezőnek, aki magyar és külföldi állampolgár egyaránt lehet, aktív hallgatói jogviszonnyal kell rendelkeznie, ami állami és önköltséges is lehet.

Az ösztöndíj folyósítása egy szemeszteren át 5 hónapig tart. Havi összege Bsc hallgatóknak 60 ezer, Msc hallgatóknak 110 ezer, PhD hallgatóknak 180 ezer forint havonta.

A diákok a támogatásuk ideje alatt részt vesznek azokban a projektmunkákban, amelyben a témaspecifikus ipari együttműködő partner szerepet vállal. A projektre fordított becsült heti időráfordítás Bsc képzések esetében 8 óra, Msc képzések esetében 10 óra, míg PhD képzések esetében 14 óra.

A SteelTech ösztöndíjpályázat első körének benyújtási határideje: 2022. szeptember 19., az elbírálásról a döntés a hónap végéig megtörténik.

A pályázattal kapcsolatos bővebb információk az stc@uni-miskolc.hu címen kérhetők.