A többszörös magyar bajnok is a Miskolci Egyetemet választotta

2022. szeptember 9.

Bodonyi András kenus is a Miskolci Egyetemet választotta. A többszörös magyar bajnok – miután befejezte versenysportolói pályafutását – a Gazdaságtudományi Kar sportszervezőszakos hallgatója lett.

„Nagyon sokat gondolkodtam a sportpályafutásom vége fel, milyen irányba menjek tovább. Az elsődleges szempont az volt, hogy a sport közelében maradjak: gondolkodtam az edzői, illetve a sportvezetői pályán is. Végül a Miskolci Egyetem újonnan induló sportszervező képzését választottam” – fogalmazott Bodonyi. Mint mondta, nagyon fontos számára, hogy részese lehessen az egyetem közösségének.

Bodonyi András életében a jövőben is meghatározó szerepet tölt majd be a sport: sportszervezői tanulmányai mellett Schmidt Gábor sportért felelős helyettes államtitkár mellett titkári pozícióban fog dolgozni.