Ősbemutatóval készül a Miskolci Egyetem a budapesti Francia Intézet jubileumára

2022. szeptember 10.

A Miskolci Egyetem lézerhárfáján játssza el egy robot a La Marseillaise-t az ünnepi eseményen a budapesti Francia Intézetben.

Nem mindennapi „mutatvánnyal” készül a Miskolci Egyetem a 30 éves fennállását ünneplő budapesti Francia Intézetbe. A különleges építészeti megoldásokkal teli épület a magyarországi kulturális élet számos eseményének is helyszínévé vált az évek alatt, szombatra azonban további különleges izgalmakat tartogat. Németh Ernő műszaki koordinátor és Márkus Zoltán technikus laboráns a Miskolci Egyetemen készítette el a lézerhárfát, Prof. Dr. Palotás Árpád, az Anyag- és Vegyészmérnöki Kar dékánja pedig beprogramozta a robotot, amely a kivételes hangszeren a franciák nemzeti himnuszát játssza el az ünnepi eseményen.

Mutatjuk, hogy mit láthat, és főként hallhat majd a közönség.