Több mint 200 TDK-dolgozat született az előző tanévben

2022. szeptember 15.

A szegénység és a társadalmi kirekesztés elleni küzdelem támogatása, a hallgatók és konzulenseik megnyerése a szolidaritás gondolatának – ezeket az értékeket kívánja erősíteni az egyetem Tudományos Diákköri Tanácsa a TDK alapelveinek figyelembevételével. Ennek jegyében alapította 2010-ben az Esélyért Díjat, olyan hallgatók – és témavezetőik – elismerésére, akik esélyegyenlőséggel kapcsolatos témában készítették dolgozatukat, vagy a dolgozat készítője esélyegyenlőségi politika értelmében két nagy szegmenshez, a fogyatékkal élőkhöz, valamint az etnikai alapon diszkrimináltakhoz tartozik. Idén Vécsi Loretta, az Állam- és Jogtudományi Kar hallgatója vehette át a díjat, „A nemi diszkrimináció és a munkaerőpiac kapcsolata” című dolgozatáért. Konzulense Dr. Mélypataki Gábor volt.

„A dolgozatom alapfelvetése, hogy nők legtöbbször nem úgy tudnak érvényesülni a munkaerőpiacon, mint a férfiak. Azonban vittem bele egy kis csavart: úgy gondolom, a férfiakat is éri munkahelyi diszkrimináció” – foglalta össze dolgozata mondanivalóját Vécsi Loretta, aki elmondása szerint, már tizenévesen találkozott a diszkrimináció témájával, hiszen édesanyja is erről írta szakdolgozatát.

A Tudományos Diákköri Tanács szervezésében, 2021 novembere és decembere között, 42 szekcióban 219 előadás hangzott el.

Kiváló Konzulens Díjban részesült:

Dr. Bokányi Ljudmilla

Dr. Vanyorek László