Meghívta egy reggelire az autó nélkül érkezőket a Miskolci Egyetem

2022. szeptember 26.

A közlekedés zöldítését célozva autómentességre ösztönözte hallgatóit, oktatóit és dolgozóit az intézmény, akiket egy forró kávéval és finom reggelivel is megvendégeltek szeptember 22-én, az autómentes napon.

Óriás, őrzött kerékpártároló, forró kávé, friss péksüti és a RádióM várta csütörtök reggel a Miskolci Egyetemre tekerőket. Az európai mobilitási héthez és az autómentes naphoz csatlakozva ugyanis egy kis meglepetés fogadta az Egyetemvárosba érkezőket: aki szeptember 22-én biciklivel vagy rollerrel érkezett, egy gőzölgő feketével kezdhette a reggelét a campuson.

Idén szeptember 16. és 22. között huszonegyedik alkalommal rendezték meg az Európai Mobilitási Hetet, melynek célja, a környezetbarát és fenntartható városi közlekedés népszerűsítése. Európa legnagyobb közlekedési-környezetvédelmi kampánya évről évre egyre népszerűbb Magyarországon. A kampány egy összeurópai kezdeményezés része, amely kifejezetten az ésszerű közlekedés gazdaságnövelő hatásaira helyezi a hangsúlyt.