Arany minősítésű a Miskolci Egyetem Női Kara

2022. október 13.

A Miskolci Egyetem Női Kara a felnőtt női és a folklór kategóriában is arany minősítéssel tért haza a Pozsonyban megrendezett 8. Nemzetközi Kórusfesztiválról.

„A siker visszaigazolása annak az intenzív felkészülésnek, amellyel a kórus a megmérettetésre készült” – mondta Dr. Sándor Zoltán karnagy, a Bartók Béla Zeneművészeti Karon működő együttes vezetője. Hozzátette: diákkórusként a növendékek sok tapasztalatot szereztek már a próbafolyamat során is a zenei megformálásról és az előadói hozzáállásról, amit nem csak a versenyhelyzetben, hanem a gyakorlati életben is hasznosítani tudnak.
A pozsonyi kórusfesztiválon cseh, litván és szlovák énekkarokkal állt versenyben a miskolci kar. Versenyrepertoárjukból a Zenepalotában A zene világnapja alkalmából rendezett hangversenyen is ízelítőt adtak a miskolci közönségnek. (Képünk az 2022. október 3-i hangversenyen készült.)