2020-ig akkreditált a Miskolci Egyetem

2015. február 9.

Prof. Dr. Balázs Ervin, a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság elnöke ünnepélyes keretek között, a 2015. február 6-án tartott diplomaátadó ünnepi szenátusi ülésen adta át a Miskolci Egyetem intézmény-akkreditációs oklevelét. Az oklevél többek között azt is tanúsítja, hogy a Miskolci Egyetem által kiadott diplomák államilag elismertek.

A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) időről időre megvizsgálja a magyarországi felsőoktatási intézményeket, hogy azok működése, illetve az ott folyó oktatási-kutatási tevékenység színvonala megfelel-e a vonatkozó törvényi előírásoknak. Ezen MAB-vizsgálat nemrégiben zárult le a Miskolci Egyetemen, és e vizsga sikeres abszolválását igazolja a most átadott akkreditációs oklevél.

Magát az oklevelet ITT lehet megtekinteni.