Kossuthos diákok lepték el a Miskolci Egyetemet (Videóval frissítve!)

2022. október 27.

Mintegy 300 kossuthos diák vette birtokba a Miskolci Egyetemet – labortúrákon, kalandos előadásokon és játékokon keresztül ismerkedtek meg a campus színes világával.

A Miskolci Egyetem kiemelt figyelmet fordít a környékbeli középiskolás diákok figyelmének megragadására: küldetése, hogy kézzelfogható közelségbe hozza őket a felsőoktatási intézménnyel.

Az elmúlt hetekben volt már Avasi Nap, reflektorfénybe került már egyik szomszédos megyénk, Heves is, ezúttal pedig a Kossuth Lajos Evangélikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Pedagógia Szakgimnázium diákjait látta vendégül az intézmény.

A Kossuth Napon mintegy 300 diák lepte el az Egyetemvárost, akik testközelből ismerkedhettek meg az egyetem hét karával.