Hangverseny zárta a Miskolci Egyetem Karácsony 2022 programsorozatot

2022. december 13.

A Bartók Béla Zeneművészeti Kar szervezte karácsonyi hangversennyel kívánt boldog ünnepeket a Miskolci Egyetem valamennyi polgárának.

A zeneművészeti fúvószenekara nyitotta a karácsonyi hangversenyt

Hangversennyel zárult december 12-én a Miskolci Egyetem Karácsony 2022 programsorozata. A Díszaulában délután 5 órakor kezdődő koncert műsorában népszerű karácsonyi muzsikát hallhatott a közönség a Bartók Béla Zeneművészeti Kar (ME-BBZK) növendékeinek tolmácsolásában. A koncerten színpadra állt a zeneművészeti kar szimfonikus zenekara, női és vegyes kórusa, valamint fúvós, régizene és szaxofon együttesei.

Az esten felhangzott Gustav Mahler III. szimfóniájának V. tétele, amelyben a ME-BBZK szimfonikus zenekara és női kara mellett színpadra állt a miskolci Fazekas Gyermekkórus. A koncerten vendégszerepelt a Kassai Konzervatórium, amelynek növendékei Mozart A-dúr szimfóniájából adtak elő részleteket.

Az esten a miskolci Fazekas Gyermekkórus is vendégszerepelt