Csúcstechnológiás hegesztőberendezést kapott a GÉIK a Daihen Varstroj-tól (VIDEÓ)

2015. február 18.

3,5 millió forint értékű csúcstechnológiás hegesztőberendezést adományozott a Daihen Varstroj vállalat a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karának, ezzel is támogatva a karon fél évszázados hagyománnyal rendelkező hegesztő szakmérnök képzést. A cég magyarországi képviselőjén, a Megatool Kft-n keresztül adományozta a hegesztőberendezést.

Az új berendezést 2015. február 18-án Shinya Okamoto, a Daihen Varstroj lendvai gyáregységének elnökhelyettese adta át Prof. Dr. Jármai Károlynak, az egyetem stratégiai rektorhelyettesének jelképesen, ünnepélyes keretek között a Miskolci Egyetem Szenátustermében. A csúcstechnológiás gépet az egyetem Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézetének Hegesztéstechnológiai Laboratóriumában állították fel, és egy gyakorlati bemutató keretében már rögtön használatba is vehették az egyetem hallgatói.

Az eseményről bővebb információ ITT olvasható.

Az átadón készült videó:

Az eseményen készült fotók: